صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست »  »  تحقیق در مورد نیجریه

تحقیق در مورد نیجریه
.
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  .docx ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 11 صفحه
قسمتی از متن .docx :

نیجریه
نیجریه کشوری است در غرب آفریقا. پایتخت آن آبوجا است.
تاریخ
/
/
نقشه نیجریه
نیجریه پرجمعیت‌ترین کشور قاره آفریقا است که به دلیل تنوع فراوان قومی و نژادی طی چند سال گذشته شاهد درگیری‌های زیادی بوده‌است.
تاریخ اولین سکونت در این کشور به ۹ هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد . با این حال در قرن ۱۹ میلادی این کشور مستعمره انگلیس شد تا اینکه در سال ۱۹۶۰ دوباره استقلال خود را به دست آورد.
پس از استقلال در دوره‌های مختلف گرفتار حکومت‌های نظامی شد . سرانجام در سال ۱۹۹۹ برای نخستین بار انتخابات آزاد در این کشور برگزار شد.
سیاست
رئیس جمهور نیجریه هم رئیس حکومت است و هم رئیس دولت . رئیس جمهور با رای مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شود که قابل تمدید برای دوره دوم نیز هست.
نظام قانونگذاری این کشور از دو مجلس تشکیل شده‌است : شورای ملی با ۱۰۹ کرسی که با رای مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شوند.
مجلس دیگر این کشور خانه نمایندگان است که ۳۶۰ کرسی دارد و نمایندگانش را مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌کنند . سن قانونی در این کشور ۱۸ سال است.
تقسیمات کشوری
جمهوری فدرال نیجریه کشوری در غرب آفریقا است که از مجموعه ۳۶ ایالت و یک منطقه حکومت فدرال مرکزی تشکیل شده‌است. این کشور از غرب با بنین ، از شرق با چاد و کامرون و از شمال با نیجر همسایه‌است. در جنوب این کشور خلیج گینه ، بخشی از اقیانوس اطلس ، قرار گرفته‌است.
جغرافیا
پرجمعیت ترین کشور آفریقا می‌باشد. از سمت شمال با جمهوری صحرا هم مرز است. آب و هوای استوایی باعث پیدایش جنگلهای متراکم و انبوه ، در شرق ، غرب ، و جنوب این کشور شده‌است. میانگین درجه حرارت سالانه ، ۳۲ درجه سانتی گراد ، همراه با رطوبت فراوان است.
اقتصاد
تولید ناخالص داخلی این کشور ۲۹۴٫۸ میلیارد دلار است. ۵۰ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند که ۷۰ درصد آنها در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند.
نرخ بیکاری در این کشور ۵٫۸ درصد است و ۷۰ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم در سال ۲۰۰۷ میلادی ۶٫۵ درصد بود.
محصولات صادراتی این کشور شامل نفت و مواد نفتی ، کاکائو و لاستیک است که به کشورهای آمریکا (۴۸٫۹ درصد) ، اسپانیا (۸ درصد) ، برزیل (۷٫۳ درصد) و فرانسه (۴٫۲ درصد) صادر می‌شود.
محصولات وارداتی آن شامل ماشین‌آلات و تجهیزات ، مواد شیمیایی ، تجهیزات حمل و نقل ، کالاهای مصرفی ، غذا و حیوانات زنده‌است که از کشورهای چین (۱۰٫۷ درصد) ، هلند (۶٫۲ درصد) ، انگلیس (۵٫۸ درصد) ، فرانسه (۵٫۶ درصد) ، برزیل (۵٫۱ درصد) و آلمان (۴٫۶ درصد) وارد می‌شود.
رود نیجر ، نیمه جنوبی کشور را آبیاری می‌کند. ۹۵٪ درآمدهای ارزی نیجریه ، از صادرات نفت تامین می‌شود. قبل از کشف و استخراج نفت ، اقتصاد بر کشاورزی و دامپروری استوار شده بود.
این کشور یکی از صادرکنندگان نفت است و حدود ۹۵ درصد از محصولات صادراتی آن را نفت و محصولات مفتی تشکیل می‌دهد . نیجریه عضو اوپک و سازمان تجارت جهانی است.
در این کشور یک میلیون و ۶۸۸ هزار خط تلفن ثابت و ۳۲ میلیون و ۳۲۲ هزار خط تلفن همراه وجود دارد.
نیجریه یک میلیون و ۹۸۶ هزار میزبان اینترنتی و ۸ میلیون کاربر دارد.
مردم
جمعیت این کشور ۱۴۸ میلیون نفر با میانگین سنی ۱۸٫۷ سال است. امید به زندگی برای زنان ۴۸٫۵ و برای مردان ۴۷٫۱۵ سال است.
۵٫۴ درصد از مردم آن به بیماری ایدز مبتلا هستند. تب زرد و مالاریا از دیگر بیماری‌های شایع در این کشور است.
۵۰ درصد از مردم نیجریه مسلمان و ۴۰ درصد مسیحی هستند. زبان رسمی این کشور انگلیسی است.
درگیری مذهبی
قوانین شریعت اسلامی از سال ۲۰۰۰ میلادی در شمال نیجریه اجرا می‌شود ولی برخی از شورشیان خواهان اجرای قوانین اسلامی در سراسر نیجریه هستند. درگیری‌های مسلمانان تندرو با دولت نیجریه در ایالت‌های کانو، بورنو و یوبه در شمال نیجریه در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۹ صدها کشته برجای گذاشت.[۱]
گروهی از مسلمانان افراطی که با دولت نیجریه درگیر شده‌اند از پیروان یک روحانی تندرو بنام محمد یوسف هستند. این روحانی مدارس به شیوه غربی در نیجریه را برخلاف قواعد اسلامی می‌داند و با فعالیت آن‌ها مخالف است. هم گروه خودخوانده «طالبان» نیجریه و هم گروه «بوکو حرام» (به معنی تحصیل حرام است) که در خشونت‌های شمال نیجریه دست داشته‌اند با تحصیل علم و وجود مدارس مخالفند
Federal Republic of Nigeriaجمهوری فدرال نیجریه
/
نشان ملی نیجریه
پرچم
نشان ملی نیجریه
شعار ملی : Unity and Faith, Peace and Progress
سرود ملی: Arise O Compatriot
/
پایتخت – مختصات جغرافیایی
آبوجا‎
۲°۲۰′ N ۱°۴۰′ E
بزرگ‌ترین شهر
لاگوس
زبان رسمی
زبان انگلیسی
نوع حکومت
رئیس جمهور
جمهوریاومارو یارآدوا
استقلال از انگلیساعلان و رسمیتاعلان جمهوری
۱ اکتبر ۱۹۶۰۱ اکتبر ۱۹۶۳
مساحت – کل  – آبها (٪)
۹۲۳٬۷۶۸ km² (۳۲ام)۱٫۴‬‬‬‬‬‬‬‬
جمعیت

.
.

قیمت : 0 تومان

رایگان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]


فایل های دیگر این دستهدیدگاهتان را بنویسید


برچسب ها:
تبلیغات