صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست »  »  دانلود پاورپوینت Rss در 34 اسلاید

دانلود پاورپوینت Rss- در 34 اسلاید

خبر در نوک انگشتان شماRSS  ( به قولی سرنام Really Simple Syndication و به قول کمی حرفه‌ای‌ترها سرنام RDF Site Summary است. ولی RSS  سرنام هر چه باشد، پدیده‌ای است که امکان جمع‌آوری اطلاعات و اخبار را از سایت‌های مختلف فراهم می‌کند بدون این که مجبور باشید از این سایت به آن سایت سر بزنید. ویژگی RSS  هم مثل بقیه تکنولوژی‌های خوب، در سادگی آن است:

شما چرا خودتان را درگیر اختلافات تکنولوژی بکنید؟
جدال بین  Atomو بولتن‌های قدیمی  RSSیکی از کسالت‌آورترین جنگ‌های استانداردها در تاریخ وب است. ولی از آنجا که از این به بعد شما هم درگیر این مسأله خواهید شد، بد نیست از جریان آگاه شوید .RSS زودتر از Atom به وجود آمد. تقریباً پنج سال پیش بود که این پدیده به عنوان استاندارد بولتن‌های خبری در وب پذیرفته شد و از آن زمان تا همین چند وقت پیش زیاد تغییر نکرده بود.

ولی Atom به عنوان فرمت جدید خبرهای بولتنی آمد تا جایگزین RSS   شود  Atom . زمانی خودش را بالا کشید که گوگل آن را به عنوان استاندارد منتخب خود برای مجموعه بی‌پایان سایت‌های Blogger پذیرفت. در حالی که RSS  تحت کنترل فقط یک گروه قرار داشت ،Atom استاندارد بازی است که هرکس می‌تواند چیزی به آن اضافه کند.

RSS به دو شکل ایفای نقش می‌کند: وقتی که خودتان اطلاعاتی دارید که می‌خواهید منتشر کنید و در اختیار دیگران قرار دهید، کار نشر> یا syndication را انجام می‌دهد و زمانی که بخواهید اطلاعاتی را به دست آورده و مورد استفاده قرار دهید، کار گردآوری> یا aggregation را برعهده می‌گیرد. ابتدا به نقش گردآوری RSS می‌پردازیم و بعد توضیح می‌دهیم که چگونه بولتنی خبری درست کنید که دیگران بتوانند بخوانند.

برای یافتن و خواندن بولتن‌ها دو روش عمده وجود دارد. روش اول که بسیار بدیهی‌ به نظر می‌رسد این است که به سراغ سایت مورد نظر رفته و به دنبال قسمت بولتن خبری آن سایت بگردید. رایج‌ترین راه برای نشان دادن این بولتن‌ها، نمایش دکمه نارنجی رنگ کوچکی است که عبارت XML روی آن نوشته شده، ولی بعضی سایت‌ها هم مستقیماً یک لینک متنی (غالباً با نوشته‌ای به صورت RDF یا (Atom را برای این منظور نمایش می‌دهند.

.

قیمت : 10000 تومان

10000 تومان – خرید
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]


فایل های دیگر این دستهدیدگاهتان را بنویسید


برچسب ها:
تبلیغات